Przechowywanie dokumentów
W przypadku postawienia pracodawcy w stan likwidacji lub ogłoszenia jego upadłości, odpowiednio likwidator lub syndyk masy upadłości wskazuje podmiot prowadzący działalność w dziedzinie przechowywania dokumentacji, któremu zostanie ona przekazana do dalszego przechowywania, zapewniając na ten cel środki finansowe na czas, jaki pozostał do końca 50-letniego okresu przechowywania dokumentacji liczonego od dnia:
1) zakończenia pracy u danego pracodawcy - dla dokumentacji osobowej;
2) wytworzenia - dla dokumentacji płacowej.
Wobec powyższego proponujemy Państwu przejęcie dokumentacji niearchiwalnej tj. pracowniczej (akta osobowe i płacowe), organizacyjnej, technicznej oraz finansowo-księgowej i innej do dalszego czasowego przechowywania.
Zawarta z Nami umowa o przejęciu do dalszego przechowywania dokumentacji stanowi podstawę do wykreślenia przedsiębiorstwa z Krajowego Rejestru Sądowego lub Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej.
Nasza składnica akt znajduje się w termo zmodernizowanym budynku wyposażonym w instalację alarmową i przeciwpożarową. W składnicy utrzymujemy stałą kontrolę temperatury oraz wilgotności powietrza.
Jako uprawniony przechowawca wydajemy stosowne odpisy, kopie i zaświadczenia, które stanowią środek dowodowy w postępowaniu przed Sądem, Urzędem Skarbowym czy też ZUS-em.
Akta przejmujemy w dogodnym dla Państwa terminie, na podstawie protokółu zdawczo-odbiorczego. Spisy zdawczo-odbiorcze przejętej na przechowywanie dokumentacji możemy opracować w ramach przyjętych na siebie prac porządkowych. Odpowiednio uporządkowaną i sklasyfikowaną dokumentację odbieramy własnym transportem. Koszty transportu, załadunku i rozładunku ponosi Nasza Spółka.
O przejętej do przechowywania dokumentacji powiadamiamy Naczelnego Dyrektora Archiwów Państwowych oraz Centralę Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Państwo natomiast powinni powiadomić właściwy Urząd Skarbowy oraz Sąd Gospodarczy.